Zawsze doradzamy najlepsze rozwiązanie dostosowane do sytuacji danego pacjenta. Robiąc szczegółową diagnostykę oraz wizualizację efektu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu dbamy o to, aby implanty naszych pacjentów były optymalne zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym.
Wieloletnie doświadczenie
Od ponad 20 lat wykonujemy implanty dla naszych pacjentów. Mamy doświadczenie nie tylko w chirurgicznym wszczepianiu implantów, ale również w protetycznym przygotowaniu idealnie wyglądającej korony. Masz pewność, że Twój implant będzie wyglądał jak naturalny ząb.
Całościowe podejście
Zdrowie Twoich zębów to naczynia połączone. Nigdy nie rozwiązujemy jednego problemu w oderwaniu od drugiego. Zawsze doradzamy najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Z AlligoDent masz pewność, że kompleksowo zadbamy o Twoje zęby i rozwiążemy Twoje problemy.
Zaawansowana diagnostyka
Mamy jeden z najnowocześniejszych tomografów 3D w Poznaniu. Umożliwia on dokładne zaplanowanie implantu (dokładność 0,01 mm), zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu.
Sprawdzone materiały
Używamy implanty wyłącznie sprawdzonych producentów światowej klasy. Naszym pacjentom oferujemy również korony (widoczna część implantu) na cyrkonii. Z nami masz pewność, że Twój implant będzie dobrej jakości.
Rozumiemy Twoje potrzeby
Zawsze przedstawiamy alternatywne metody leczenia, abyś miał wybór. Przed rozpoczęciem leczenia przedstawiamy pełen kosztorys, żebyś nigdy nie był zaskakiwany kosztami.
Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.
Czas rekonwalescencji po wyrwaniu 8 jest indywidualny w zależności od przypadku, skomplikowania zabiegu oraz przestrzegania zaleceń pozabiegowych. Kluczowe jest kilka pierwszych dni po ekstrakcji zęba. To czas, kiedy pacjent powinien otoczyć się największą troską i ostrożnością. Konieczne może być zaprzestanie wykonywania pewnych czynności, takich jak pochylanie się, żucie w miejscu ekstrakcji, palenie, czy intensywne ćwiczenia fizyczne. Zaobserwować można obrzęk i czasowy ból o różnym natężeniu, ale wszystkie dolegliwości stopniowo powinny się zmniejszać. Po około 3 dniach od ekstrakcji rozpoczyna się pełny proces gojenie się rany, gdzie ból może się czasowo zwiększyć, jednakże jest to również uzależnione od predyspozycji organizmu. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do codziennych zajęć już po około tygodniu, choć pełny proces gojenia może trwać kilka tygodni. Ważne jest, aby zwracać uwagę na zalecenie lekarza dentysty oraz zgłaszać wszelkie niepokojące objawy.
Ekstrakcja ósemek często budzi obawy wśród pacjentów, jednakże jest to rutynowy zabieg, który przeprowadza się z najwyższą starannością i dbałością o zdrowie pacjenta. W naszej klinice wykonuje je wyspecjalizowany chirurg lek.dent Paweł Kmiecik.
Istnieje podział rodzajów ekstrakcji zębów: prosty, chirurgiczny i operacyjny. Każdy z nich jest uzależniony od stopnia zaawansowania. Chirurgiczne usunięcie zabieg to procedura polegająca na usunięciu zęba przez lekarza chirurga. Zabieg ten jest stosowany w przypadkach, gdy ósemki nie wyrastają prawidłowo, sprawiają problemy lub stwarzają potencjalne zagrożenia dla zdrowia jamy ustnej. Przed zabiegiem lekarz dentysta bądź chirurg stomatologiczny wykonuje dokładne badanie jamy ustnej i zdjęcie tomograficzne zębów, które pozwala ocenić umiejscowienie ósemek i ich charakter czyli ułożenie korzeni, położenie względem innych zębów oraz ewentualne zagrożenia dla innych struktur. Przed zabiegiem pacjent podlega znieczuleniu miejscowemu. Chirurg wykonuje nacięcie dziąsła w celu odsłonięcia zęba mądrości. Jeśli ósemka jest zakotwiczona w kości, konieczne może być usunięcie fragmentów kości wokół zęba, aby uzyskać lepszy dostęp. Ząb jest dzielony na mniejsze fragmenty, co ułatwia jego usunięcie. Proces ten może być konieczny, jeśli ząb jest zbyt duży lub ułożony pod kątem. Po przygotowaniu zęba chirurg używa specjalnych narzędzi do delikatnego wyciągania ósemki z miejsca jej osadzenia. Po usunięciu zęba chirurg zszywa nacięte dziąsło i nakłada opatrunek w celu wspomagania procesu gojenia.
Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym stosowania leków przeciwbólowych, ograniczeń do spożywania niektórych potraw i instruuje jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej.
Wgłębienie po ekstrakcji goi się podobnie jak pozostałe rany w organizmie ludzkim – wszystko uzależnione jest od wielu czynników, począwszy od stanu zdrowia pacjenta.
Proces gojenia zazwyczaj ma następujący przebieg:
Najistotniejsze w procesie gojenia się jest przestrzeganie zaleceń lekarza dentysty i unikanie czynników, które mogą opóźnić gojenie takich jak wysiłek fizyczny czy palenie tytoniu.
Pierwsze kilka godzin po ekstrakcji 8 zaleca się unikać spożywania posiłków, aby umożliwić skrzepowi krwi prawidłowe utworzenie się na miejscu zabiegu. W miarę upływu czasu zazwyczaj po 24 godzinach, można stopniowo wracać do normalnego jedzenia, unikając gryzienia zabiegową stroną oraz wykluczając z diety potrawy twarde lub ostro doprawione.
Ekstrakcja jest rutynowym zabiegiem, jednak mogą jej towarzyszyć pewne powiłkania. Bezpośrednio po do tygodnia jest nią krwawienie czy czasowe utrudnienie otwierania jamy ustnej, wynikajace z obrzęku lub napięcia mięśniowego.
Najczęstrzymi są: ból i opuchlizna, na którą zalecane są leki przeciwbólowe i przeciwzapalane
Rzadziej: Infekcje bakteryjne w przypadku przedostania się bakterii do rany, leczone są antybiotykami,
Bardzo rzadko: uszkodzenie sąsiednich struktur, takich jak sąsiednie zęby, nerwy czy kość szczęki.
Doświadczony lekarz chirurg szczękowy zawsze wykonuje zabieg z największą dbałością o zniwelowanie występowania jakichkolwiek powikłań, jednakże zawsze najważniejszą rolę odgrywa pacjent i jego stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.
Augmentacja zębodołu a w zasadzi jego kości jest zabiegiem, który polega na uzupełnieniu braków tkanki kostnej w obrębie szczęki lub żuchwy. Wykonuje się go przed lub w trakcie wszczepienia implantu za pomocą przeszczepów kostnych. Umożliwia to zwiększenie wysokości i grubości wyrostka zębodołowego przez wytworzenie naturalnej tkanki kostnej. Wykorzystuje się do tego specjalny materiał kościotwórczy.
Wędzidełko to niewielka błonka znajdująca się na spodzie wargi lub języka, łącząca język lub wargę z dolną częścią jamy ustnej. W związku z czym jeśli jest za krótkie, może znacznie ograniczać ruch języka i warg i przyczynić się do problemów z układaniem się języka, a co za tym idzie wymową czy jedzeniem. W stomatologii może prowadzić wad zgryzowych. Rozwiązaniem na to jest zabieg podcięcia wędzidełka, które polega na przecięciu błony wędzidełka. Jest to procedura, którą zazwyczaj wykonuje laryngolog, jednakże w stomatologii ze względu na wpływ na jamę ustną również jest wykonywany. Zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny. Proces gojenia jest szybki i zazwyczaj nie wywołuje powikłań.
Po zabiegu chirurgicznym należy wstrzymać się od posiłków przez najbliższe dwie godziny Z gorących pokarmów i napojów warto zrezygnować na 24 godziny. Posiłki przyjmować możliwie w płynnej formie, stopniowo wprowadzając twarde pokarmy. Należy również unikać gryzienia stroną pozabiegową. Po każdym posiłku przepłukać usta letnią wodą. 3-4 razy dziennie stosować płukanki odkażające jamę ustną np. Eludril, Corsodyl, Paroex. Alkohol należy wykluczyć na minimum 2 dni po zabiegu – spożywanie alkoholu może pogorszyć gojenie.
Zabieg usunięcia zęba jak i pozostałe zabiegi chirurgiczne, nie tylko w zakresie stomatologii obarczone są ryzykiem wystąpienia powikłań. Do powikłań dochodzi zazwyczaj w przypadku niewłaściwszego dbania o higenę jamy ustnej w procesie gojenia lub niestosowanie się do zaleceń lekarza chirurga takich jak np. ograniczenie schylania się.
Warto jednak pamiętać, że proces gojenia może się różnić w zależności od przypadku – silny ból czy szczękościsk są objawami, które mogą wystąpić po ekstrakcji jednakże przechodzą samoczynnie w granicach paru dni.
Powikłaniem, które jest leczone antybiotykoterapią jest tzw. suchy zębodół (utrata skrzepu w miejscu usunięcia zęba), który zdarza się średnio w 2-4% przypadków.
Augmentacja zębodołu, a w zasadzie kości to zabieg polegający na odbudowie tkanki kostnej, bądź regeneracji lub odbudowie wyrostka zębodołowego i podniesieniem dna zatoki. W stomatologii stosuje się ją w przypadku braku, zaniku lub nieodpowiedniej ilości kości. Augmentacja jest niezbędna do dalszego procesu implantacji w sytuacjach, gdy stwierdzono niedobór tkanki kostnej.
PIERWSZY TYDZIEŃ:
PO ZDJĘCIU SZWÓW, PRZEZ NASTĘPNE 6 TYGODNI: