Kompleksowe działanie
w AlligoDent

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Leczenie-biofunkcjonalne.jpg

Leczenie biofunkcjonalne

Leczenie biofunkcjonalne przywraca równowagę stawowo- mięśniową stawu skroniowo-żuchwowego i mięśni twarzowych.
Nieprawidłowe działanie tego układu powoduje liczne dolegliwości bólowe w obrębie głowy i szyi oraz niekorzystnie wpływa na zęby np. powodują nadmierne ścieranie i pękanie szkliwa, obumieranie zębów „uciekanie dziąseł”.
Terapia biofunkcjonalna bardzo często poprzedza dalsze leczenie stomatologiczne takie jak ortodoncję czy rekonstrukcję zębów.

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Ortodoncja.jpg

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu i problemów z tym związanych np. estetycznych , stawowo- mięśniowych, chorób przyzębia oraz próchnicy. Nierówno ustawiony zgryz jest problemem zarówno estetycznym, jak i zdrowotnym – ma wpływ na układ twarzy, sprzyja próchnicy, chorobom przyzębia oraz problemom ze stawami.

W AlligoDent prowadzimy biofunkcjonalne leczenie ortodontyczne, które uwzględnia funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych i zapobiega ich zaburzeniom w przyszłości.

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Ortodoncja-cyfrowa.jpg

Ortodoncja cyfrowa

Cyfrowa ortodoncja to leczenie wykorzystujące cienkie przeźroczyste nakładki do leczenia wad zgryzu. Do planowania leczenia wykorzystywany jest skaner wewnątrzustny. Z uwagi na „niewidoczny aparat” dla wielu pacjentów ta metoda stanowi duży komfort.

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Implantologia.jpg

Implantologia

Leczenie implantologiczne polega na wszczepieniu implantów w kość szczęki i żuchwy w celu odbudowy na nich brakujących zębów. Współczesne implanty przypominają śrubę. W kolejnym etapie na implancie (śrubie) osadza się koronę, która ma kształt zęba. Ten etap nazywa się implantoprotetyką. W leczeniu implantologicznym stosujemy tzw. nawigację, dzięki czemu zabieg wykonywany jest szybciej i bez konieczności szycia, co oznacza szybsze gojenie dziąsła, brak obrzęku i zmniejszenie bądź brak dolegliwości bólowych po zabiegu.

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Chirurgia.jpg

Chirurgia

Chirurgia to dział stomatologii zajmujący się zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy ustnej. W AlligoDent zajmujemy się: usuwaniem zębów, których nie można wyleczyć, usuwaniem zębów mądrości, usuwaniem zębów zatrzymanych, odsłanianiem zębów zatrzymanych, resekcją korzeni, korektą tkanek miękkich (wędzidełka, fałdy błony śluzowej), zabiegami regeneracji kości przed implantacją, podnoszeniem dna zatoki szczękowej, pokrywaniem recesji dziąsłowych. W tych zabiegach do poprawy gojenia stosujemy fibrynę bogatopłytkową (osocze).

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Protetyka.jpg

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem brakujących zębów koronami, mostami lub protezami ruchomymi w celu odbudowy ciągłości łuków zębowych. Priorytetem jest uzyskanie idealnej imitacji zęba pod względem kształtu, koloru i funkcji. Dbamy o szczegóły stosując mikroskopy stomatologiczne. W leczeniu wykorzystujemy cyfrowe rekonstrukcje zębów, co umożliwia precyzyjną odbudowę anatomiczną zęba i znacznie skraca czas leczenia.

.

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Endodoncja-leczenie-kanalowe.jpg

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Leczenie kanałowe polega na opracowaniu kanałów korzeniowych w mikroskopie stomatologicznym, ma na celu ” uratowanie” korzenia zęba i późniejszego jego wykorzystania do odbudowy zachowawczej lub protetycznej (zrobienia korony).

Martwe zęby nie leczone kanałowo są potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia. Mogą doprowadzić do powstania torbieli lub ropnia.

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Stomatologia-zachowawcza.jpg

Stomatologia zachowawcza

W ramach stomatologii zachowawczej odbywa się leczenie i zapobieganie chorobom twardych tkanek zęba. Leczymy ubytki próchnicowe i niepróchnicowe, zapobiegamy próchnicy, leczymy urazy zębów.

Większość ubytków leczymy pod mikroskopem w celu dokładnego usunięcia zmiany w zębie. Ideą naszego postępowania jest nie tylko oczyszczenie zęba z próchnicy i wypełnienie ubytku, ale przywrócenie dokładnego anatomicznego kształtu (odtwarzanie guzków zębowych), koloru i funkcji.

Ważnym aspektem jest prewencja i dbałość o zdrowe zęby, w ramach niej wykonujemy zabiegi oczyszczania zębów (higienizacja) ze złogów i kamienia oraz przestrzeni poddziąsłowej.

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Stomatologia-estetyczna.jpg

Stomatologia estetyczna

Polega na działaniu przywracającym harmonijność uśmiechu za pomocą takich uzupełnień jak np. licówki, korony pełnoceramiczne, inlay, onlay, odbudowy kompozytowe metodą flow injection (tzw. bonding) . Za pomocą zastosowaniu technik cyfrowych jesteśmy wstanie „zaprojektować uśmiech” przed przystąpieniem do leczenia (Digital Smile Design- DSD).

https://alligodent.pl/wp-content/uploads/2023/07/Co-leczymy-baner-kafa-1024px-Periodontologia.jpg

Periodontologia

W zakresie periodontologii leczymy choroby tkanek miękkich i twardych otaczających ząb (dziąseł, ozębnej i kości). Wczesne wykrycie choroby i odpowiednie procesy leczenia dają szansę na zachowanie zębów do końca życia.

Istnieją techniki które powstrzymują procesy niszczenia kości i takie które pozwalają je odbudować. Dzięki moim zabiegom wielu pacjentów zachowało swoje zęby przez długie lata.

AlligoDent

Jesteś w dobrych rękach!

Certyfikaty
Social Media AlligoDent

Nowoczesna klinika dentystyczna w samym sercu Poznania.