Zawsze doradzamy najlepsze rozwiązanie dostosowane do sytuacji danego pacjenta. Robiąc szczegółową diagnostykę oraz wizualizację efektu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu dbamy o to, aby implanty naszych pacjentów były optymalne zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym.
Wieloletnie doświadczenie
Od ponad 20 lat wykonujemy implanty dla naszych pacjentów. Mamy doświadczenie nie tylko w chirurgicznym wszczepianiu implantów, ale również w protetycznym przygotowaniu idealnie wyglądającej korony. Masz pewność, że Twój implant będzie wyglądał jak naturalny ząb.
Całościowe podejście
Zdrowie Twoich zębów to naczynia połączone. Nigdy nie rozwiązujemy jednego problemu w oderwaniu od drugiego. Zawsze doradzamy najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Z AlligoDent masz pewność, że kompleksowo zadbamy o Twoje zęby i rozwiążemy Twoje problemy.
Zaawansowana diagnostyka
Mamy jeden z najnowocześniejszych tomografów 3D w Poznaniu. Umożliwia on dokładne zaplanowanie implantu (dokładność 0,01 mm), zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu.
Sprawdzone materiały
Używamy implanty wyłącznie sprawdzonych producentów światowej klasy. Naszym pacjentom oferujemy również korony (widoczna część implantu) na cyrkonii. Z nami masz pewność, że Twój implant będzie dobrej jakości.
Rozumiemy Twoje potrzeby
Zawsze przedstawiamy alternatywne metody leczenia, abyś miał wybór. Przed rozpoczęciem leczenia przedstawiamy pełen kosztorys, żebyś nigdy nie był zaskakiwany kosztami.
Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.
Nakładki wykonane są z przezroczystej żywicy poliuretenowej, odpornej na pęknięcia i uderzenia. Materiał ten jest w ciągłym ruchu, przez co dokonuje przesunięć zębów z zamierzony sposób. Jest odporny na plamy i praktycznie niewidoczny przez co jest komfortową opcją dla osób, które nie chcą nosić widocznych, metalowych zamków.
Leczenie nakładkami polega na noszeniu przez 22 godziny w ciągu doby konkretnego zestawu nakładek, który ma za zadanie wykonać zaplanowany ruch zębów. Noszenie nakładek krócej niż zalecany czas powoduje cofanie się zębów do pierwotnej formy. Każdy zestaw nosi się od 7 do 10 dni, w zależności od zaleceń lekarza ortodonty. Nakładki ściąga się do picia i spożywania posiłków. W niektórych przypadkach mogą być zastosowane attachmenty (zaczepy) w postaci niewielkich, kompozytowych wypustek, aby uzyskać bardziej zaawansowane ruchy. Attachmenty są usuwane na koniec leczenia, przed etapem retencji.
W przeciwieństwie do tradycyjnych zamków metalowych, aparat ten, ze względu na brak widocznych zamków, jest praktycznie niewidoczny i nie prowadzi do żadnych ograniczeń dietetycznych. Ponadto jest to krótsza metoda leczenia i bardziej przewidywalna, ze względu na cyfrowe planowanie leczenia.
Tak jak i w przypadku stałego aparatu ból czy dyskomfort najbardziej jest odczuwalny w pierwszych dniach od założenia nowego setu, ze względu na pojawienie się nowego przesunięcia. Ponadto można odnieść wrażenie, że w danym momencie nakładka nie pasuje odpowiednio i daje za mocny nacisk – jest to naturalne odczucie i zęby z czasem dopasowują się do nakładki, a uczucie nacisku się zmniejsza.
Długość takiego leczenia jest oczywiście indywidualny w zależności od przypadku i uzależniony od konkretnych celów leczenia, stanu zdrowia pacjenta, oraz jego higieny – zła higiena może wydłużyć leczenie! Średni czas leczenia to od 6 do 12 miesięcy.
Nakładek nie wolno wyparzać w gorącej wodzie, ze względu na termokurczliwości materiału, z którego są wykonane. Podczas noszenia nakładek nie należy palić papierosów ze względu na możliwość robienia się przebarwień i plam na powierzchni nakładek. Ponadto do każdego posiłku i spożywania ciepłych napojów należy ściągnąć nakładkę. Warto również unikać słodkich napojów, gdyż cukier w nich zawarty może dostać się między zęby a nakładkę i tworzyć idealne środowisko do rozwoju próchnicy.
Nakładki należy czyścić miękką szczoteczką i zimną wodą. Można również używać tabletek do czyszczenia protez.
Alignery/ nakładki wydawane są pacjentowi przez lekarza. Każdy z alignerów musi być noszony przez okreslony przez lekarza okres czasu. Po upływie tego czasu należy zmienić aligner/nakładkę na kolejną zgodnie z kolejnością. Każdemu alignerowi przypisany jest numer, by uniknąć pominięcia lub założenia złego alignera/nakładki.
Alignery należy zakładać umieszczając je najpierw na przednich zębach, a następnie tylnych, naciskając delikatnie i równomiernie.
Zdejmując nakładkę należy zacząć od podważania jej koniuszkiem palca przy tylnym zębie trzonowym po jednej stronie. Ostrożnie zdjąć aligner z zęba. Następnie to samo wykonać po drugiej stronie do całkowitego zdjęcia alignera z zębów trzonowych. Następnie ściągnąć z przednich zębów.
Do ściągania nakładek nie wolno używać nadmiernej siły ani ostrych przedmiotów.
Alignery przylegają do zębów ciasno i wywierają nacisk na zęby. Jest to normalne zjawisko. Nacisk będzię się zmniejszał wraz z kolejnymi etapami.
Podczas noszenia alignera należy nosić go przez ustalony przez lekarza czas – standardowo od 22 do 24h na dobę.
Alignery/nakładki należy myć letnią wodą z pastą do zębów. Nie wolno stosować do tego gorącej wody, gdyż stworzone są z materiału termokurczliwego i w kontakcie z wrzątkiem mogą ulec uszkodzeniu.
Wizyty kontrolne odbywają się w odstępach około 6 tygodni, bądź według zaleceń lekarza.
W przypadku jakichkolwiek problemów z założeniem alignerów/setu nakładki należy skontaktować się ze stomatologiem.