Lecznie zachowawczeStomatologia zachowawcza

Leczenie implantologiczne polega na wszczepieniu implantów w kość szczęki i żuchwy w celu odbudowy na nich brakujących zębów. Współczesne implanty przypominają śrubę. W kolejnym etapie na implancie (śrubie) osadza się koronę, która ma kształt zęba. Ten etap nazywa się implantoprotetyką. W leczeniu implantologicznym stosujemy tzw. nawigację, dzięki czemu zabieg wykonywany jest szybciej i bez konieczności szycia, co oznacza szybsze gojenie dziąsła, brak obrzęku i zmniejszenie bądź brak dolegliwości bólowych po zabiegu.

Rozpocznij lecznie
w Alligodent Poznań

Zawsze doradzamy najlepsze rozwiązanie dostosowane do sytuacji danego pacjenta. Robiąc szczegółową diagnostykę oraz wizualizację efektu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu dbamy o to, aby implanty naszych pacjentów były optymalne zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym.

Wieloletnie doświadczenie

Od ponad 20 lat wykonujemy implanty dla naszych pacjentów. Mamy doświadczenie nie tylko w chirurgicznym wszczepianiu implantów, ale również w protetycznym przygotowaniu idealnie wyglądającej korony. Masz pewność, że Twój implant będzie wyglądał jak naturalny ząb.

Całościowe podejście

Zdrowie Twoich zębów to naczynia połączone. Nigdy nie rozwiązujemy jednego problemu w oderwaniu od drugiego. Zawsze doradzamy najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Z AlligoDent masz pewność, że kompleksowo zadbamy o Twoje zęby i rozwiążemy Twoje problemy.

Zaawansowana diagnostyka

Mamy jeden z najnowocześniejszych tomografów 3D w Poznaniu. Umożliwia on dokładne zaplanowanie implantu (dokładność 0,01 mm), zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu.

Sprawdzone materiały

Używamy implanty wyłącznie sprawdzonych producentów światowej klasy. Naszym pacjentom oferujemy również korony (widoczna część implantu) na cyrkonii. Z nami masz pewność, że Twój implant będzie dobrej jakości.

Rozumiemy Twoje potrzeby

Zawsze przedstawiamy alternatywne metody leczenia, abyś miał wybór. Przed rozpoczęciem leczenia przedstawiamy pełen kosztorys, żebyś nigdy nie był zaskakiwany kosztami.

Skonsultuj się z nami

Telefon
tel. +61 222 54 48
tel. kom. 531 755 750
Email
poznan@alligodent.pl

Oddzwonimy do Ciebie

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Najczęściej zadawane pytania

    Na czym polega leczenie zachowawcze w stomatologii?
    Leczenie zachowawcze to szereg zabiegów, których celem jest zachowanie funkcji i wyglądu naszej jamy ustnej. Głównym celem jest profilaktyka próchnicy i leczenie jej skutków oraz działania niwelujące nadwrażliwości zębów czy przywracanie odpowiedniej budowy zęba pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Do działań zachowawczych należą również zabiegi higienizacji.

    Leczenie zachowawcze to najczęstsza z rodzajów usług w stomatologii – ze względu, ze dotyczy każdego z Nas warto pamiętać o korzystaniu z regularnych wizyt u stomatologa.

    W Naszym gabinecie leczeniem zachowawczym zajmuje się lek.dent Marcelina Muszalska.

    Czym jest próchnica?

    Próchnica jest najczęstszym problemem stomatologicznym. Szacuje, że objętych ta chorobą jest ok. 95% dorosłych w Polsce. Jest to bakteryjna, zakaźna choroba zębów, powodująca powolny proces demineralizacji szkliwa, w rezultacie prowadząca do rozkładu tkanek twardych zęba. Ma postać białych lub brązowych przebarwień na zębach. Najczęściej pojawia się wskutek nieodpowiedniej higieny jamy ustnej i spożywania dużej ilości cukru, który jest substratem energetycznym dla bakterii.

    W początkowej fazie nie wykazuje dolegliwości bólowych, stopniowo wchodząc w głębsze warstwy zęba i objawiając się narastającą nadwrażliwością. Nieleczona próchnica może przerodzić się również w stany ropne i infekcje kości, dlatego warto reagować jak najszybciej.

    Co powoduje próchnice?

    Choć główną rolę odgrywają bakterie, dodatkowymi predyspozycjami do powstania próchnicy zębowej poza spożywaniem cukrów jest również indywidualna podatność zębów. Bakterie znajdujące się w jamie ustnej wytwarzają kwas w wyniku metabolizowania się cukrów. Sprzyja to procesowi demineralizacji szkliwa.

    Jak zapobiegać próchnicy?

    Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej i rzetelnej higienie jamy – odpowiednia szczotka, regularne szczotkowanie i korzystanie z nici dentystycznych już zapewni nam dużą przewagę w zapobieganiu wystąpienia próchnicy. Zaleca się również ograniczyć w diecie węglowodany próchnicogenne takie jak m.in. sacharoza czy glukoza i fruktoza, a jeśli sprawa to trudności pamiętanie o częstym myciu zębów po spożyciu cukrów.

    Czy od razu po leczeniu zachowawczym można jeść i pić?

    Po leczeniu zachowawczym, jeśli było zastosowane znieczulenie, należy poczekać, aż ono zejdzie tzn. wróci czucie w znieczulonej okolic – w innym przypadku podczas spożywania posiłku można się pogryźć i poranić. Pić można od razu – jedynie również warto mieć na uwadze możliwość oblania się 😉 Znieczulenie zazwyczaj trzyma do godziny po zakończonym leczeniu. Jeśli znieczulenie nie zostało zastosowane można swobodnie jeść.

    Czy wypełnienie może mi wypaść?

    Niestety, ale nawet najlepiej wykonane wypełnienie może wypaść. Wpływ na to ma wiele czynników – najczęściej do takiej sytuacji dochodzi podczas jedzenia, w szczególności pokarmów twardych lub mocno kleistych i przywierających do zębów lub przy stosowaniu wypełnień w sposób im nie przeznaczony (jak otwieranie butelek zębami).

    Kolejnym aspektem przyczyniającym się do możliwości utraty wypełnienia jest niewłaściwa lub niewystarczająca higiena jamy ustnej. Gromadząca się na zębach płytka bakteryjna ulega mineralizacji. W przypadku braku regularnego szczotkowania zębów przekształca się w kamień nazębny, który zaś przyczynia się do niszczenia miejsca łączenia kompozytu z zębem. Wytwarza to szczeliny i umocnienie jest osłabione.

    Istotna jest również całościowa sytuacja narządu żucia. Choroby takie jak bruksizm czy zgrzytanie zębami, a nawet nieprawidłowy zgryz mogą prowadzić do osłabienia plomb. Zęby są bardziej narażone na ścieranie i nadmierny nacisk.

    Warto również pamiętać, że wypełnienia mają swój okres żywotności. Z upływem lat zmniejsza się ich stabilność. Warto pamiętać o regularnych przeglądach lekarskich i zabiegach higienizacji.

    Zalecenia po wykonaniu wypełnienia

    • Nie pić i nie jeść do zejścia znieczulenia.
    • Stawiać się na wizyty kontrolne zgodnie z zaleceniami lekarza dentysty.
    • W przypadku haczenia wypełnienia zgłosić się do rejestracji – nie próbować działać samodzielnie.
    Call Now Button