Jak należy dbać o implanty?

2024-02-04by Alligodent0

Alligodent - dbanie o implanty

Spis treści:

  1. Jak należy dbać o implanty?
  2. Dodatkowa higienizacja?
  3. Regularne wizyty kontrolne.
  4. Zdjęcia rtg – kluczowa kontrola raz w roku

Jak należy dbać o implanty?

Należy dbać o implanty poprzez regularne szczotkowanie, najlepiej co najmniej dwa razy dziennie. Warto zwrócić szczególną uwagę na oczyszczanie korony implantu w okolicy przydziąsłowej. To miejsce, poniżej którego znajduje się połączenie łącznika z implantem, wymaga szczególnej troski. Nagromadzenie płytki bakteryjnej w tej strefie może prowadzić do stanu zapalnego, analogicznego do problemów występujących przy naturalnych zębach, co z kolei może skutkować periimplantitis, czyli zanikiem kości wokół implantu.

Dodatkowa higienizacja

Oprócz tradycyjnych szczoteczek, istotne jest również stosowanie szczoteczek międzyzębowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Szczoteczki interdentalne pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, gdzie płytki bakteryjne mogą się gromadzić. Dodatkowo, raz dziennie zaleca się używanie nici dentystycznych lub nici wodnych, czyli delikatnego strumienia wody pod ciśnieniem, aby dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe. Do tego celu warto także wykorzystać irygatory, które są specjalnie przeznaczone do pielęgnacji implantów.

Regularne wizyty kontrolne

Regularne wizyty kontrolne co pół roku w gabinecie stomatologicznym są niezbędne do profesjonalnej higienizacji implantów. Fachowy personel przeprowadzi dokładne oczyszczenie oraz oceni stan implantów, w razie potrzeby podejmując odpowiednie kroki zapobiegawcze. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza implantologa, który może dostosować częstotliwość wizyt w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zdjęcia rtg – kluczowa kontrola raz w roku

Ostatnim, ale nie mniej istotnym krokiem w kompleksowej opiece nad implantami, jest roczna kontrola radiologiczna w postaci zdjęcia rtg. To badanie pozwala na wykluczenie ewentualnych procesów zapalnych przy implantach, oferując pełną diagnostykę oraz wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości. Sumarycznie, stosowanie tych środków łączących, w połączeniu z profesjonalną opieką, stanowi kompleksową strategię dbania o implanty, gwarantującą zdrowie i estetykę przez długi czas.

Osoba która ma założone implanty zębowe dba o nie w codziennym funkcjonowaniu podobnie jak o zęby naturalne.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

AlligoDent

Jesteś w dobrych rękach!

Certyfikaty
Social Media AlligoDent

Nowoczesna klinika dentystyczna w samym sercu Poznania.