Jak leczenie ortodontyczne uwalnia pacjenta od chronicznych bólów głowy

Pacjenci cierpiący na bóle głowy np: okolicy skroni, policzka, ucha, tyłu głowy nawet  barków określanymi nierzadko jako migreny szukają najczęściej pomocy u specjalistów takich jak neurolog, laryngolog. Problemy te często wynikają z patologi stawów skroniowo-żuchwowych określanymi też jako mioartropatie. Źle ułożona głowa stawowa powoduje uciski na struktury anatomiczne, dochodzi do dysfunkcji (trzaski, przeskakiwanie, często zatykanie w uchu) oraz przyczynia się do nieprawidłowego funkcjonowania mięśni twarzoczaszki co objawia się ich bólami.  Predysponowane osoby to: z wadą zgryzu, brakami zębów, z przedwczesnymi urazowymi kontaktami zębów np: nieusunięte zęby ósme, leczenie  protetycznie i ortodontycznie bez uwzględnienia anatomii stawów skroniowo-żuchwowych.  Leczenie takich osób wymaga odpowiednich urządzeń (zwanych artykulatorami z łukami twarzowymi) służących do ustalenia prawidłowego ułożenia głów stawowych, oraz tomografii do oceny destrukcji stawów czy potwierdzenia prawidłowej pozycji (CR- centralnej relacji). Leczenie składa się z kilku etapów: zdiagnozowanie patologi stawów, znalezienie prawidłowego położenia głów stawowych,  utrwalenia tego położenia (najczęściej stosuje się specjalne nakładki) i jeżeli jest konieczność to następnym etapem jest dalsze leczenie: protetyczne, ortodontyczne czy chirurgiczne.
Postępowanie takie  przyczynia się do harmonijnego odtworzenia działania układu zębowo-stawowo-mięśniowego i uwalnia pacjenta od bólu.

Wiedza z Alligodent

Zdrowie Twoich zębów to naczynia połączone. Nigdy nie rozwiązujemy jednego problemu w oderwaniu od drugiego. Zawsze doradzamy najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Z AlligoDent masz pewność, że kompleksowo zadbamy o Twoje zęby i rozwiążemy Twoje problemy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

AlligoDent

Jesteś w dobrych rękach!

Certyfikaty
Social Media AlligoDent

Nowoczesna klinika dentystyczna w samym sercu Poznania.